Elkezdték a tavaszt a dán Superligában, rögtön volt a meccsek között egy botrányos, az Aalborg-København, természetesen ezzel kezdjük.

Az Aalborg kezdőcsapatában csak az amerikai Rolfe volt légiós, de helyette is dán jött be a 85. percben (a meccsre nevezett keretben mindössze két légiós volt). A bíró a második félidő közepén megszakította a meccset, az öltözőbe parancsolva a csapatokat, mert túlfüstölték a szurkolók a stadiont pirotechnikai cuccokkal, aztán végül folytatták, egy kontrából a 94. percben a vendégek megszerezték a vezetést. A hazaiak még támadtak, amikor egy szurkoló berohant a pályára, egy ősz biztonsági őr kocogott után egy ideig, aztán feladva az üldözést egyszerűbb elesett egy láthatatlan valamiben. A fiatal randalírozót az Aalborg csapatkapitánya, Augustinussen egyszerűen elkapta és átadta a rendfenntartóknak. A meccset nagyon sokáig vezette a bíró, ezt kihasználva a 98. percben egyenlítettek a hazaiak, az U-21-es válogatott Helenius szerezte a gólt, akinek már a rendes játékidőben is volt egy parádés lövése.

A döntetlennel maradt az élen, négy ponttal vezet a szintén idegeben 1-1-es döntetlent játszó Nordsjælland előtt (AGF-Nordsjælland, gól: Jóhannsson, illetve Lorentzen). Harmadik a Horsens, 2-1-re verték otthon a lassan teljesen reménytelen helyzetben lévő, várhatóan csont nélkül kieső Køgét (gól: Retov, Spelmann, illetve Madsen). A Lyngby ellen otthon bukó, nigériai támadósort alkalmazó - hatan vannak a keretben, négyen kedztek is) Midtjylland két helyet is visszacsúszott, ötödikek. A Lyngbyben egyetlen légiós játszott, a koszovói Fetai hatvan percig, a kispadon csupa dán ült. Szintén csak egy amerikai védő kocogott ki a csupa dán között a valaha szebb napokat látott Brøndbyben, a válogatott Krohn-Dehli góljával nyertek a SønderjyskE ellen, ezzel kilencedik helyre mentek fel. Klasszikus középházi rangadót játszott az OB a Silkeborggal, szórakoztató 2-2 lett a vége, a forduló patriótái a silkeborgiak, a kezdőben csak dán játékos volt.

A góllövőlistát az ősszel a Horsensben játszó, tavaszra Kínába szerződött brazil Macena vezeti 11 találattal, hamarosan előzni fogja őt a most is betaláló, tízgólos N'Doye a Københavnból, a listavezetőnél játszik a szintén tízgólos brazil, most lecserélt Santin. Nyolcgól a nigériai Utaka az OB-ból. És csak az ötödik helyen van az első dán, Larsen a Lyngbyből, 7 góllal.